Výlet za oceán - zima 2005/2006

3. srpna 2006 v 22:31 | Olguita Ollie Olča :o) |  Úvod
Vítejte na stránkách jedné bláznivé myšlenky "Co takhle strávit zimu v Mexiku". Dnes již můj bývalý zaměstnavatel každou zimu nechával zaměstnance vyčerpat dovolenou a všechny přesčasy, vůbec se nebránil sezónním pracím v horách, nechával prostor k cestování. Čtyři zimy jsem se skromně zdržovala v K. Varech, sem tam nějaký výlet - většinou výpravy do hor, v r. 2003 čtrnáctidenní okružní jízda po Španělsku spolu se Seňorem a jeho červeným golfem, v roce 2004 čtrnáctidenní kurz španělského jazyka na Costa del Sol, Málaga (Andaluzie, jižní Španělsko) a v roce 2005 jsem zvolila výlet až za velkou louží.
Nápad nedostal nikdo jiný než moje mexická učitelka španělštiny, Gloria Herlinda Corrales Quihui de Šnejdar, manželka bratra mého ex-zaměstnavatele, se kterou jsme se během pěti let v hotelu Romance Puškin staly přítelkyněmi a to především díky rozhodnutí opustit neefektivní noční jazykové kurzy a začít se soukromými konverzacemi.
Nabídla mi péči své sestry Rebeky žijící ve státu Baja California (na hranicích s am. Kalifornií), abych poznala nejen Mexiko a jeho kulturu, abych přišla na jiné myšlenky a vše umocnila jazykovými zkušenostmi. S Rebecou jsme se znaly osobně, neboť Glorii navštívila v Karlových Varech předchozí Vánoce, když jsem jí však napsala email o mých úmyslech, odpověď zněla jednoznačně: "PŘIJEEEEEEEEEEEĎ!!!!"
Pozvání přišlo i z Kalifornie, od Seňorovo strýce Pepy a manželky Carmen, kteří mě jedno léto rovněž přijeli i se synkem Vincentem navštívit (tenkrát jsem pozvání považovala za maximálně nerealizovatelnou záležitost - už jen kvůli těžkostem při získání amrického víza u mladých, perspektivních osob bez závazků, zároveň jsem netíhla poznat americkou kulturu). Nakonec jsem pokorně sedla k počítači a mailovala do San Diega, že se plány krapet změnily a že si to mířím do Mexicali, vzdáleného 2 hodiny od jejich bydliště a že bych se přece jen po cestě do Mexika zastavila..
Tímto se rovněž omlouvám za nekvalitní obrázky v sekci MEXICO CITY A TEOTIHUACÁN, neboť mi byl zcizen můj digitální fotoaparát a všechny obrázky jsem musela stahat z netu v podstatně horší kvalitě..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 HudsonAdrienne19 HudsonAdrienne19 | E-mail | Web | 6. ledna 2012 v 21:27 | Reagovat

A lot of specialists state that <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/personal-loans">personal loans</a> aid a lot of people to live the way they want, just because they are able to feel free to buy necessary goods. Moreover, banks present commercial loan for young and old people.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama