Nakupování v USA

2. ledna 2007 v 1:18 | Olguita Ollie Olča |  El Cajon – San Diego, California, USA
Spousta věcí se mi nevešla do kufru, tudíž jsem si potřebovala dokoupit garderóbu. A jak mi bylo řečeno, nákupy v am. obchodních centrech se nakupuje "božsky". Tak jsem jednoho dne vyrazila.. nakupování jsem krapet propadla a protože se v zimě se v Kalifornii stmívá velmi brzo, když jsem vylezla ven, byla tma jako v pytli. Před tím než jsem vyrazila, jsem se chvástala, že odvoz zpět nepotřebuji a tak ve mně hrklo a zase jsem rychle žhavila drát, aby si o mě nedělali doma starosti, protože dorazím později. Pepa už však dávno před tím vyrazil do ulic a pátral po mně, protože si myslel, že už jsem někde zabloudila.. Po pár telefonátech jsme se dohnali a dali si sraz v jednom sportu, kde jsem mezitím stihla utratit spoustu dalších dolarů.. :-)
Pár dní na to jsem vyrazila do jiného obchodního centra a přestože jsem si nechala rezervu na návrat (i s případným blouděním), zradily mě semafory. Jak v Americe téměř nikdo nechodí pěšky, semafory nefungují tak, jak by fungovat měly. Cestou tam byl poměrně slabý provoz, proto se dalo přecházet i na oranžového panáčka, správně jsem však měla vyčkávat bílého.. Cestou zpátky však provoz zhoustl a na jedné křižovatce s rozbitými panáčky jsem ztratila 20 minut. Pak jsem párkrát blbě obočila a zatím se mi setmělo. Ztrátou světla jsem zákonitě ztratila orientaci a zoufale jsem v městské šachovnici pobíhala jako zaběhnutá srnka, která hledá své stádo. Až jsem našla benzínu na opačném konci, abych alespoň "doma" nahlásila, že "jenom" bloudím.. Carmen s Vincou teda popadli do baterky a vyrazili mě do ulici hledat. Když jsme se našli, společně jsme se tomu zasmáli a na celý večer jsem měla o zábavu postaráno.. :-)
Třetí výlet za nákupy jsem si již dokázala pohlídat čas a už jsem ani nikde nebloudila. Protože jsem si s sebou nevzala foťák, musela jsem cestu zopakovat a celou ji nafotit, neboť se mi cestou nabízely krásné přírodní scenérie. Koupila jsem dva velké balóny na cvičení - jeden pro mě a druhý pro Rebeku. Nikdy jsme však společně necvičily.. Hrdě jsem jej tedy po třech měsících, téměř nepoužitý, vezla mamince do Čech. Ta se pokoušela koupit správnou velikost několik let.. :-)
Během pobývání na mexickém území jsme s Rebecou do Států za nákupy vyrážely dost často, především do sousedního Calexica. Ve většině případech jsem tyto výjezdy spojovala s telefonáty do Čech n. návštěvou pošty… Dá se vlastně říct, že jsem přes čáru pendlovala neustále.. :-)
Pozn:
DPH se v US připočítává, každý stát má svou výši, některé státy žádnou.. Tři a půl procenta.
ICEE - něco jako ledový ovocný shake, sladký jak cecek, barví zuby na červeno.. bacha na to, nedoporučuju :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rtksvzefuuf rtksvzefuuf | E-mail | Web | 23. dubna 2009 v 4:25 | Reagovat

Wl8tsG  <a href="http://aeevxzmsmtgl.com/">aeevxzmsmtgl</a>, [url=http://zmnaobeumldy.com/]zmnaobeumldy[/url], [link=http://vcogwycrfmzj.com/]vcogwycrfmzj[/link], http://cnmrnndebhxk.com/

2 tqwqrxlhsi tqwqrxlhsi | E-mail | Web | 7. května 2009 v 4:38 | Reagovat

x3q2Bb  <a href="http://iqexdodbvfgw.com/">iqexdodbvfgw</a>, [url=http://mgekosdsozyw.com/]mgekosdsozyw[/url], [link=http://btwxoouttrke.com/]btwxoouttrke[/link], http://ttbjcslcjwbt.com/

3 yyyyy yyyyy | 3. prosince 2011 v 8:27 | Reagovat

nakupovat v usa se da přes viaddress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama