Bahía de Kino, Sonora

Bahía de kino (29. 12. 2005)

22. srpna 2006 v 16:24 | Olguita Ollie
Po návštěvě ranče unikáme do Hermosilla. Přespáváme u třetí ze sester Corrales, u Ruth a setkáváme se s další z vysokoškolského tria, s Almou. Po tři dny, které zůstáváme v Hermosillu, cestujeme a v noci vyrážíme za zábavou. Měli jsme se setkat s Čechy, kteří od plzeňské škodovky instalovali jakési věže či co, ale nakonec Češi nedorazili. Takže jsme zapařili sami.. Na závěr všech mexických pařeb se tradičně kráčí do některé z restaurací rychlého občerstvení (hot dog, hamburger, nejlépe však tacos) a pěkně se "ve velkém" nacpou pupky - docela morbidní zvyk před spaním se pořádně narvat! V kombinaci s pohodlným přesouváním v automobilech se pak nelze divit, proč je většina Mexičanů dvojnásobná až trojnásobná, co já.. J
Následující den ráno, po další z nekonečných výprav, již po dvou hodinách konečně vyjíždíme k moři, na "Bahía de Kino". Protože jsme nesnídali (až na mé ubohé tři toastové chleby), první kroky vedou do nejbližší restauračky na oběd. Z pestré nabídky si vybírám "dietní" zeleninový salát s tuňákem a minerálkou na spravení žaludku.. David s Rebekou samozřejmě hodovali hojně..
Po cestě na pláž jsme MUSELI zastavit u obřích kaktusů, protože má kaktusová úchylka mi nedovolila netrvat na zastávce..! A tak jsme vyrobili snad milión fotek s největšími kaktusy, které se (jak již řečeno) vyskytují pouze v Sonoře a Arizóně.
Na plážovou procházku došlo až k pozdnímu odpoledni, ta se ovšem zvrhla v něco, co lze lépe nazvat nekonečným blázněním, řáděním a skotačením v mořských vlnách. Na závěr jsme se skupinkou Amíků zkoumali medúzu a debatovali o její pálivosti či nepálivosti. I zde se osvědčilo pravidlo, že Mexičani pohledům moc nedají, neboť nám opět dalo pořádnou fušku nějaké sehnat.. Na závěr dne jsem porušila odpor k hotdokům, a věřte-nevěřte, ty mexický jsou vážně výborný!!! Každej si do něj může nastrkat, co se mu zlíbí - u stánku je spousta omáček, zeleniny a jiných "přídavin", kterými se hot dog dá vylepšit… Kam se na ně hrabe i muj oblíbenej varskej kuřecí párek v selském rohlíku!! :-)
 
 

Reklama