Sonora

Sonora (19. 12. 2005 - 2. 1. 2006)

14. srpna 2006 v 22:31 | Olguita Ollie
Odjezd odkládán neustálým a předvánočním loučením a také díky tradiční mexické neschopnosti být někde včas (hodina sem, hodina tam, co na tom záleží.. zítra je přece taky den..). Místo plánované soboty po obědě Mexicali opouštíme "už" v pondělí v sedm večer.
Nutno podotknout, že jsme se celou sobotu vzpamatovávaly z páteční "posady" (tj. něco jako předvánoční posezení/besídka). Téměř žádná průměrná domácnost, a už vůbec žádná restaurace (!!!), v Mexiku není vybavena topením, na což jsem nebyla nikým upozorněna a tak jsem se navlékla do slušivých minišatů.. a tvrdě jsem narazila… V sedmi stupních běhat po ulici v minišatičkách byl opravdu "zážitek" ..

CESTA DO Baviacory

Protože jsme vyjížděly večer (v zimně se stmívá už v pět), terén nejsem schopna popsat. Nejhlubší "zážitek" ve mně zanechaly vojenské hlídky tak různě rozseté po cestě. Hranice lemuje takzvané hraniční pásmo, které je střeženo vojenskými hraničními hlídkami. Na každé silnici vzdálené 21 km od hranic se Spojenými státy jsou tzv. check-pointy, které by měly mít pod kontrolou převážené předměty a které by zároveň měly (a to asi především) zabránit obchodu s drogami. Nešlo mi vůbec do hlavy, proč nás stavějí ve vnitrozemí a proč nám berou ovoce, které jsme si sebou vzaly k svačině. Tak, jak Amíci do USA nevpustí žádné ovoce či potraviny, podobně se tomu děje právě na těchto check-pointech - bez rozdílu, zda byly potraviny zakoupeny v USA nebo Baja California. Ve vnitrozemí, mimo vymezené hraniční pásmo, jsme pak ještě potkaly několik náhodných, různě se přesouvajících vojenských hlídek a povím Vám, že to je sakra zvláštní pocit, když vás ve dvě ráno zastaví samopaly ozbrojené vojenské komando a vyhání Vás z auta v podezření, že vezete drogy..!
Cestou jsme se hodně nasmály a čím víc jsme se blížily k cíli, tím zajímavější věci se skýtaly k vidění.. Od oslů, krav a koňů přecházejících svévolně silnici až po mraky obrovských kaktusů, ze kterých jsem byla (a dodnes pořád jsem) úplně vyšinutá.. :-) Sem-tam jsme zastavily a procházely se kolem auta a když jsme zastavily u velkého seskupení těchto obrovitých "saguaros" (kaktusy, které nelze vidět nikde jinde na světě než v Sonoře a Arizoně), vůbec se mi nechtělo pokračovat dál., a tak jsme rozsvítily světla a hrály fotbal s prázdnou plastovou lahví..
 
 

Reklama