Úvod

Výlet za oceán - zima 2005/2006

3. srpna 2006 v 22:31 | Olguita Ollie Olča :o)
Vítejte na stránkách jedné bláznivé myšlenky "Co takhle strávit zimu v Mexiku". Dnes již můj bývalý zaměstnavatel každou zimu nechával zaměstnance vyčerpat dovolenou a všechny přesčasy, vůbec se nebránil sezónním pracím v horách, nechával prostor k cestování. Čtyři zimy jsem se skromně zdržovala v K. Varech, sem tam nějaký výlet - většinou výpravy do hor, v r. 2003 čtrnáctidenní okružní jízda po Španělsku spolu se Seňorem a jeho červeným golfem, v roce 2004 čtrnáctidenní kurz španělského jazyka na Costa del Sol, Málaga (Andaluzie, jižní Španělsko) a v roce 2005 jsem zvolila výlet až za velkou louží.
Nápad nedostal nikdo jiný než moje mexická učitelka španělštiny, Gloria Herlinda Corrales Quihui de Šnejdar, manželka bratra mého ex-zaměstnavatele, se kterou jsme se během pěti let v hotelu Romance Puškin staly přítelkyněmi a to především díky rozhodnutí opustit neefektivní noční jazykové kurzy a začít se soukromými konverzacemi.
Nabídla mi péči své sestry Rebeky žijící ve státu Baja California (na hranicích s am. Kalifornií), abych poznala nejen Mexiko a jeho kulturu, abych přišla na jiné myšlenky a vše umocnila jazykovými zkušenostmi. S Rebecou jsme se znaly osobně, neboť Glorii navštívila v Karlových Varech předchozí Vánoce, když jsem jí však napsala email o mých úmyslech, odpověď zněla jednoznačně: "PŘIJEEEEEEEEEEEĎ!!!!"
Pozvání přišlo i z Kalifornie, od Seňorovo strýce Pepy a manželky Carmen, kteří mě jedno léto rovněž přijeli i se synkem Vincentem navštívit (tenkrát jsem pozvání považovala za maximálně nerealizovatelnou záležitost - už jen kvůli těžkostem při získání amrického víza u mladých, perspektivních osob bez závazků, zároveň jsem netíhla poznat americkou kulturu). Nakonec jsem pokorně sedla k počítači a mailovala do San Diega, že se plány krapet změnily a že si to mířím do Mexicali, vzdáleného 2 hodiny od jejich bydliště a že bych se přece jen po cestě do Mexika zastavila..
Tímto se rovněž omlouvám za nekvalitní obrázky v sekci MEXICO CITY A TEOTIHUACÁN, neboť mi byl zcizen můj digitální fotoaparát a všechny obrázky jsem musela stahat z netu v podstatně horší kvalitě..
 
 

Reklama